Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Müller: powołanie wiceministrów to kwestia 2 tygodni, ustawa o działach w tym miesiącu

M.N. 17:13 3 grudnia 2019
Telewizja Republika
Powołanie wszystkich wiceministrów rządu to kwestia dwóch tygodni; projekt nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej na pewno pojawi się w tym miesiącu - poinformował we wtorek w radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany, kiedy zostaną powołani wszyscy wiceministrowie odpowiedział, że część z nich już została powołana, a obecnie szefowie resortów składają wnioski w sprawie powołania kolejnych. Podkreślił, że część resortów ma obecnie wiceministrów jeszcze z poprzedniej kadencji.

"Myślę, że to jest kwestia dwóch tygodni, jeżeli chodzi o wiceministrów. Natomiast jeżeli chodzi o ustawę o działach administracji rządowej, to na pewno w tym miesiącu pojawi się projekt, ale musi przejść całą ścieżkę legislacyjną - pamiętajmy jest jeszcze Senat" - zapowiedział rzecznik rządu. 

Jak podkreślił, jeszcze nie funkcjonuje ministerstwo środowiska, które zostanie wyodrębnione w pierwszym kwartale przyszłego roku. "Minister Michał Woś jest ministrem-członkiem Rady Ministrów i we współpracy z ministrem klimatu Michałem Kurtyką, podejmują działania, by stworzyć nowy resort" - zaznaczył Müller.

Na pytanie, czy na skład rządu wpłynęła podpisana w ubiegłym tygodniu przez liderów PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia umowa koalicyjna odpowiedział, że umowa wpłynęła na skład rządu, gdy był on powoływany. "Teraz została podpisana umowa koalicyjna, która zawiera więcej szczegółów, ale gentlemen's agreement wcześniej był ustalony i odzwierciedla się w składzie Rady Ministrów" - dodał rzecznik rządu.

Pytany, czy w umowie koalicyjnej zostały zawarte szczegóły dotyczące obsady kierownictwa resortów przez poszczególnych koalicjantów odpowiedział, że "są ustalenia, co do zakresu personalnego w zakresie Rady Ministrów".

Źródło: Radio Wnet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze