Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich: Tomasz Pilch ze złotym medalem

MP w Wiśle
Twitter Rafał Ś. (@rafal016)

Tomasz Pilch wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Zawodnik WSS Wisła zwyciężył w jednoseryjnym konkursie po próbie na odległość 136 metrów. Srebrny medal wywalczył Dawid Kubacki, a brązowy Andrzej Stękała.

Zawody rozgrywane były w loteryjnych warunkach i bez przeliczników za pomiar wiatru w trakcie skoku. W tej sytuacji najlepiej spisał się Tomasz Pilch. Skoczek z Wisły prowadzi na półmetku dzięki próbie na 136 metr i wyprzedził drugiego Dawida Kubackiego (126 m) o 4,6 punktu. Trzeci był Andrzej Stękała (128,5 m), a tuż za nim znaleźli się Maciej Kot (124,5 m), Aleksander Zniszczoł (123,5 m) oraz Jakub Wolny (121,5 m).

Czołową dziesiątkę serii uzupełnili Mateusz Gruszka (123 m), Paweł Wąsek (116 m), Stefan Hula (120 m) i Klemens Murańka (115,5 m).

Kamil Stoch wylądował na 105 metrze i został sklasyfikowany na piętnastej pozycji. Tuż za nim, z identycznym rezultatem, uplasował się Piotr Żyła.

Wielu zawodników miało problemy w locie w trakcie swoich prób. Groźnie wyglądający upadek zaliczył Karol Niemczyk, który opuścił zeskok o własnych siłach.

Serię rozegrano z 15., 11., 10. i 8. belki.

Runda finałowa została odwołana po groźnie wyglądającym upadku Kingi Rajdy w konkursie kobiet. Tym samym Tomasz Pilch wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobył Dawid Kubacki, a brązowy - Andrzej Stękała.

Źródło: skijumping.pl,skokinarciarskie.pl/