Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministrowie z Polski i Litwy rozmawiali o bezpieczeństwie również w aspekcie Rosji

kos 15:49 12 grudnia 2017
Telewizja Republika
- Litwa i Polska to sąsiedzi i naturalni partnerzy we współpracy w regionie, w UE i w NATO - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki podczas spotkania ze swoim litewskim odpowiednikiem Dariusem Skusevičiusem.

Rozmowa dotyczyła polityki bezpieczeństwa oraz spraw wschodnich. Wiceministrowie omówili m.in. współpracę w ramach NATO i UE, poruszyli kwestię trwającego w naszym sąsiedztwie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, a także rozmawiali o perspektywach Partnerstwa Wschodniego w świetle konkluzji listopadowego szczytu.

Rozmówcy wymienili również oceny polityki rosyjskiej oraz podkreślili zbieżność stanowisk Polski i Litwy w sferze polityki bezpieczeństwa. - Pomimo nadal otwartych kwestii w relacjach bilateralnych, Polska i Litwa prezentują wspólne stanowisko w sferze polityki bezpieczeństwa – zaznaczył wiceszef polskiej dyplomacji i jednocześnie zaapelował o wypełnienie litewskich zobowiązań w zakresie praw polskiej mniejszości narodowej w tym kraju.

Przed spotkaniem wiceministrowie otworzyli wspólnie konferencję „Polsko-litewski okrągły stół - Common Solutions to Common Challenges”, zorganizowaną przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych oraz Ambasadę Republiki Litewskiej, podczas której wzięli udział w panelu dyskusyjnym „Regional Initiatives – Visions of Cooperation”. W swoim wystąpieniu wiceminister Bartosz Cichocki nakreślił polską perspektywę regionalnej współpracy politycznej, gospodarczej i kulturalnej, wskazując w tym kontekście na znaczenie dobrosąsiedzkich relacji z Litwą.

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze