Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Zdrowia zapowiada zwiększenie wynagrodzeń dla pracowników medycznych

PR 11:52 22 maja 2019
twitter.com/MinZdrowia
- Zgadzamy się na odmrożenie kwoty bazowej w ustawie dotyczącej minimalnych wynagrodzeń pracowników medycznych z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł od lipca - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji.

Minister zdrowia powiedział, że resort wyraził zgodę na odmrożenie kwoty bazowej w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Obecnie wynosi ona 3900 zł, od lipca ma wzrosnąć do 4200 zł.

- Po odmrożeniu kwoty bazowej minimalne średnie wynagrodzenie zasadnicze dla osoby z wyższym wykształceniem to będzie 4400 zł plus pochodne (...), a dla osoby ze średnim wykształceniem wyniesie 2680 zł plus pochodne - wyjaśnił Łukasz Szumowski.

Oznacza to wzrost wynagrodzeń najmniej zarabiających pracowników medycznych. Prezes NFZ Andrzej Jacyna, że to kolejny etap zmian w finansowaniu pracowników medycznych.

 

Minister Szmowski, w odniesieniu do kwot podanych przez Jacynę podkreślił, że są to kwoty półtoczne, więc w przyszłym roku na te obszary zostanie przeznaczone dwa razy więcej środków.

 

Czytaj także:

Fotyga o występujących w „Sputniku” politykach Konfederacji. „To jest niedopuszczalne i godzi w interesy Polski”

Źródło: twitter, media

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze