Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Zdrowia: Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna całą dobę

PR 10:04 19 września 2019
pixabay
Przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta informują o najkrótszych terminach leczenia oraz podpowiadają, gdzie znaleźć pomoc medyczną w nagłej potrzebie, np. w nocy oraz dni wolne od pracy. Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta oferuje również video czat oraz rozmowy w języku migowym. Od września TIP działa całodobowo. Połączenie z numerem infolinii – 800 190 590 – w całej Polsce jest bezpłatne informuje MZ.

Infolinia jest czynna 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerem 800-190-590. Infolinia TIP - Telefoniczna Informacja Pacjenta - funkcjonuje od 13 listopada 2018 r., od 1 września tego roku działa całodobowo. Obsługuje pacjentów z całej Polski.

Pacjenci, dzwoniąc pod numer 800-190-590, mogą uzyskać m.in. informacje, gdzie znajduje się najbliższy szpital, gdzie najszybciej otrzymają pomoc medyczną, również w nocy i dni świąteczne, gdzie jest najszybszy dostęp do wybranego świadczenia.

 

Obok wydłużenia czasu pracy infolinii NFZ wprowadził dodatkowe udogodnienia dla pacjentów. Chodzi m.in. o możliwość zamówienia rozmowy z konsultantem, videoczat na stronie internetowej NFZ oraz obsługę pacjentów w języku migowym. Dzięki nowym rozwiązaniom pacjenci w dogodnej dla siebie porze uzyskają ważne informacje dla swojego zdrowia. Infolinię w ciągu doby obsługuje ok. 60 konsultantów. 

 

 

To początek zmian, docelowo Telefoniczna Informacja Pacjenta będzie nie tylko pomagała pacjentowi poruszać się po systemie ochrony zdrowia, lecz także – z czasem, na wzór brytyjskiego NHS, pozwoli na uzyskanie prostych porad medycznych.

Telefoniczna Informacja Pacjenta funkcjonuje od 13 listopada 2018 roku. Początkowo połączenia odbierali pracownicy Oddziałów NFZ. Teraz obsługą infolinii zajmuje się profesjonalna i doświadczona firma zewnętrzna wyłoniona w przetargu – Call Center Inter Galactica (CCIG) z Wrocławia.

 

 Czytaj także:

"Gdy gaśnie w nas płomień". Syndrom wypalenia zawodowego chorobą cywilizacyjną naszych czasów

Źródło: gov.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze