Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo wycofuje się z porozumienia ws. górnictwa. Zjednoczona Lewica wzywa rząd do "ratowania polskiego węgla"

mg 10:48 24 września 2015
telewizja republika
Na konferencji prasowej Zjednoczonej Lewicy Zbyszek Zaborowski poinformował, że wczoraj podjęto decyzję o wycofaniu się z podpisanego 17 stycznia porozumienia z górnikami. – Kompanii Węglowej grozi upadłość, nie ma nowych propozycji – mówił polityk.

– 17 stycznia rząd podpisał porozumienie w sprawie przyszłości polskiego górnictwa, zdecydowano o powołaniu nowej kompanii węglowej do 30 września, zostało sześć dni do magicznej daty. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że rząd wycofuje się ze swoich propozycji – mówił Zaborowski.

Zaborowski, wytykając rządowi brak planu, zaproponował rozwiązania, które mogą powstrzymać upadek Kompanii Węglowej.

– Kompanii węglowej grozi upadłość i nie ma nowej propozycji – podkreślał. – Trzeba doprowadzić do fuzji kapitałowej z energetyką, (...) trzeba zmniejszyć fiskalizm państwa, nie może być tak, że podatki, opłaty i paraopłaty uciskają tę branżę – tłumaczył.

Polityk apelował do rządu, żeby podjęto jakieś działania w tej sprawie, ponieważ w przeciwnym wypadku polskiej energetyce grozi poważne załamanie.

– Zagrożone jest również bezpieczeństwo energetyczne kraju. Wzywamy rzad do szybkich decyzji i ratowania polskiego węgla – podkreślał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Naimski: Odstąpienie od energetyki opartej na węglu to droga do utraty suwerenności

Gmyz: Czeka nas masakra w górnictwie. Sześć lat siedzieli, ludzi bawili, a pieniądze przejadali

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze