Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Rodziny: Poprawia się sytuacja na rynku pracy, spada bezrobocie

dmc 18:26 12 maja 2016
Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej FLICKR/ KPRM/ DOMENA PUBLICZNA
W kwietniu 2016 roku stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 9,6 procent. Jak podaje w komunikacie Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, to o 0,4 pkt. procentowego mniej niż miesiąc wcześniej.

– Spadek bezrobocia do wartości jednocyfrowej to kolejny sygnał poprawy na rynku pracy. Bezrobocie będzie spadać ze względu na dobrą sytuację gospodarczą, rozpoczynają się także prace sezonowe – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak informuje resort, bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich województwach. Najbardziej w zachodniopomorskim - o 6,5 proc. (o 5,2 tys. osób); lubuskim - o 6,2 proc. (o 2,5 tys. osób) i podkarpackim - o 6,0 proc. (o 7,5 tys. osób).Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 139 tys. ofert pracy i aktywizacji zawod. To o 25% więcej niż w kwietniu 2015r.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, liczba bezrobotnych na koniec kwietnia 2016 roku wyniosła 1 523,8 tys. osób  i w porównaniu marca spadła o 76,7 tys. osób (o  4,8 proc.). W podobnym okresie w poprzednim roku spadek wyniósł nieco mniej, bo 78,4 tys. (4,2 proc.). "Tak niskie bezrobocie w kwietniu odnotowano po raz pierwszy od 1992 r." – czytamy w komunikacie MRPiPS. 

Źródło: mpips.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze