Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami. Oszuści podszywają się pod skarbówkę

ma 9:49 28 kwietnia 2016
FLICKR/IVAN DAVID GOMEZ ARCE/CC BY 2.0
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Rzekomy urzędnik skarbówki zawiadamia w mailu o wszczęciu kontroli i próbie telefonicznego kontaktu. W pliku znajduje się także załącznik, w którym zdaniem autora są druki niezbędne do wykonania kontroli. Otworzenie pliku powoduje jednak zawirusowanie komputera.

Adresaci maila podający się za urzędników skarbowych nakłaniają odbiorców, by stawili się w wyznaczonym dniu i określonej godzinie w siedzibie swojej firmy ze względu na kontrolę. Przed tym proszą o wypełnienie pliku dokumentów, które mają umożliwić poprawne przeprowadzenie kontroli. Załączniki są jednak zawirusowane.

Nie wiadomo na razie, ile osób otrzymało maila z podobnym komunikatem, ale takie przypadki zostały odnotowane prawie w każdym z województw.

Resort finansów nie wyklucza zawiadomienia prokuratury w tej sprawie. – Radzimy, by tych maili nie otwierać, a tym bardziej nie klikać w żadne linki i załączniki. Wszystkie oficjalne pisma z urzędów skarbowych czy z urzędu kontroli skarbowej w adresie powinny mieć człon: mofnet.gov.pl – powiedział Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów.

Źródło: rmf24.pl, mf.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze