Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Ziobro: naszym obowiązkiem jest też wyciągnąć zmiany o charakterze systemowym

AS 21:52 18 stycznia 2019
Telewizja Republika
– Nie ulega wątpliwości, że poza bardzo rzetelnym, wnikliwym śledztwem, które jest niezwykle dynamicznie prowadzone, naszym obowiązkiem jest też wyciągnąć zmiany o charakterze systemowym, tak jak było w przypadku Trynkiewicza - powiedział w TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Fakt choroby, w tej chwili nie przesądzałbym, że musi wszystko tłumaczyć, jeżeli chodzi o jego zachowania przestępcze. Według tych danych, które mamy, w polskiej populacji jest sporo osób, które są chore, a nie stwarzają takiego zagrożenia. Sprawa wymaga oceny. Powołany został przez prokuratorów zespół biegłych psychiatrów – powiedział Zbigniew Ziobro w TVP Info. 

 – Nie ulega wątpliwości, że poza bardzo rzetelnym, wnikliwym śledztwem, które jest niezwykle dynamicznie prowadzone, naszym obowiązkiem jest też wyciągnąć zmiany o charakterze systemowym, tak jak było w przypadku Trynkiewicza. Kiedy stwierdzono, że prawo było niedoskonałe i trzeba było zmienić ustawę, aby z powrotem taki człowiek mógł trafić do więzienia i by kolejne osoby też były wychwycone przez system i nie mogły wyjść na wolność. Myślę, że ta inicjatywa pana ministra zdrowia jest bardzo cenna. Chciałbym też zapowiedzieć kolejne inicjatywy, jeśli chodzi o zmianę przepisów kodeksu karnego wykonawczego w tym zakresie. Tak, aby prawo pozwalało lepiej reagować na tego typu zagrożenia i sytuacje – mówił minister sprawiedliwości. 

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze