Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister zdrowia zapowiada zmiany! "Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku"

AS 18:01 10 maja 2019
GOV.PL
W przyszłym tygodniu składamy do parlamentu propozycję zmian planu finansowego NFZ. Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski spotkał się z dziennikarzami na briefingu prasowym, który odbył się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie.

Jak zaznaczył, w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawia się bardzo wiele hojnych obietnic. - Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku. Chciałbym państwu przekazać bardzo dobrą wiadomość. W przyszłym tygodniu składamy do parlamentu propozycję zmian planu finansowego NFZ – poinformował.

- Przekroczymy w 2019 r. taką symboliczną barierę 100 mld zł, które w roku 2019 chcemy przeznaczyć na leczenie polskich pacjentów – podkreślił Szumowski. Dodał, że "to nie jest hipotetyczne 100 mld, to jest konkretne 100 mld tu i teraz". - Te pieniądze inwestujemy bardzo rozsądnie w kadry – zaznaczył.

Minister zdrowia ocenił, że kiedyś co trzecia pielęgniarka nie chciała pracować w zawodzie. - W 2018 r. ten zawód wreszcie stał się atrakcyjny znowu dla młodych adeptek i wszystkie absolwentki odebrały prawo wykonywania zawodu – ocenił.

Poinformował, że rząd inwestuje także w lekarzy, czego przykładem jest to, że na studiach medycznych jest obecnie ok. 2 tys. więcej miejsc. - To jest działanie, które pozwoli skrócić kolejki. Bez specjalistów skracanie kolejek nie jest chyba bardzo proste – zastrzegł.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze