Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister zdrowia: Więcej masek ochronnych dla DPS-ów

JJ 15:12 9 kwietnia 2020
Kancelaria Premiera, Flickr, CC0/ Fot. P. Tracz
Minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim zadeklarował wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej (DPS).

Pytany o plany dotyczące wsparcia podopiecznych DPS-ów, minister podkreślił, że tego typu placówki to miejsca "niezwykle wrażliwe", a przebywające tam osoby są "szczególnie narażone" na powikłania związane z COVID-19. 

– Przekazaliśmy do dyspozycji wojewodów duże transporty maseczek- poinformował Szumowski.

– Rozmawialiśmy także z panią minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg o tym, żeby ten nadzór nad DPS-ami był jeszcze bardziej taki szczególny. Zalecenia, które skierowała tam pani minister i które my również skierowaliśmy poprzez zasady inspekcji sanitarnej o noszeniu maseczek w DPS-ach, żeby były przestrzegane - mówił.

Dodał, że "maseczki trafią do DPS w większej ilości"

– Myślę, że dzięki temu te osoby zostaną ochronione- podkreślił minister.

Jak zaznaczył wie, że każda osoba, która jest w DPS jeżeli będzie miała podejrzenie koronawirusa, powinna zostać przeniesiona do szpitala i powinien być wykonany u niej test. "Mam nadzieję, że tak to wszędzie się odbywa i będzie się odbywało" - dodał.

Według danych MRPiPS w Polsce działają 824 domy pomocy społecznej (DPS) oferujące miejsca dla 80,8 tys. osób. Ostatnio władze samorządowe informowały o wielu przypadkach zakażenia koronawirusem u podopiecznych i personelu tych placówek, m.in. w Niedabylu i w Tomczycach (woj. mazowieckie), w Drzewicy (łódzkie) i Koszęcinie (śląskie).

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze