Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister zdrowia: Tempo wzrostu jest gigantyczne, w przeciągu 5 lat nakłady wzrosną o 60 miliardów złotych

AS 18:43 1 czerwca 2019
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
- Tempo wzrostu jest gigantyczne, w przeciągu 5 lat nakłady wzrosną o 60 miliardów złotych - to wzrost niespotykany w żadnym innym sektorze gospodarki w naszym kraju - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Polskim Radiem.

W tym roku budżet NFZ na zdrowie przekroczy po raz pierwszy w historii 100 miliardów złotych - stwierdził minister zdrowia. Dodał, że komisje sejmowe zaakceptowały zwiększenie finansowania służby zdrowia o 4 miliardy złotych.

Minister zwrócił uwagę, że wiele raportów wskazuje na brak kadr jako jedną z głównych przyczyn kolejek. Wyjaśnił, że w tym kierunku są podjęte działania i rośnie liczba lekarzy i miejsc na studiach medycznych. Łukasz Szumowski powiedział , że kolejki są i wszystkich od razu magiczną różdżką nie zlikwidujemy.

Na początku zajęliśmy się obszarami, gdzie czas oczekiwania na leczenie był najdłuższy. Kolejki w zaćmie, rezonansie magnetycznym i tomografii komputerowej maleją - podkreślił.

W Warszawie manifestowali dziś lekarze przeciwko lekceważeniu służby zdrowia przez kolejne ekipy rządzące. Protestujący zarzucali rządowi, że między innymi nie wywiązał się z obietnic skokowego wzrostu nakładów na leczenie. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze