Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister zdrowia dementuje plotki opozycji. Wszystkie leki dla chorych są dostępne

sm 14:08 24 lipca 2019
W aptekach dostępne są zamienniki leków, które może zaproponować farmaceuta – powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do problemów z dostępnością do niektórych leków. Dodał, że przez ostatnie doniesienia o braku leków, wzrosła ich sprzedaż.

"Może tak być, że w danej aptece danego produktu, konkretnego koncernu nie ma, natomiast przypominam, że w aptekach są dostępne zamienniki tych leków" - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia. Podkreślił, że zamienniki mogą zostać zaproponowane przez farmaceutę.

 

Zaznaczył jednocześnie, że po ostatnich doniesieniach o braku leków, wzrosła ich sprzedaż, np. w przypadku leków na tarczycę wzrost wyniósł 50 proc. "Apeluję do naszych adwersarzy politycznych o umiar, odpowiedzialność i przekaz zgodny z rzeczywistością. Hasło, że nie ma leków jest nieprawdziwe. Są zamienniki i one działają równie dobrze" - podkreślił Szumowski.

 

Przypomniał, że problemy z dostępem do konkretnych leków są też w innych krajach europejskich. "Powołaliśmy zespół, który monitoruje dostawy leków i widzimy efekty tych działań" - dodał.

 

W ostatnim czasie Naczelna Izba Aptekarska w piśmie do Ministerstwa Zdrowia alarmowała, że niedostępnych dla pacjentów jest prawie 500 leków stosowanych m.in. w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, chorób tarczycy, astmy, POChP i alergii.

 

Ministerstwo zdrowia uspokajało w ostatnim czasie, że większość brakujących leków trafiła już do aptek.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.154/1) - PRAWDZIWA HISTORIA AK-OWCA OD BANASIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze