Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Szumowski osiągnął porozumienie z lekarzami rezydentami

PR 13:05 8 lutego 2018
twitter.com/MinZdrowia
Dziś, minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z przedstawicielami "Porozumienia rezydentów". Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa na której ogłoszono, że strony doszły do porozumienia.

Minister Łukasz Szumowski, ogłosił podczas wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, że po dzisiejszych rozmowach osiągnięte zostało porozumienie. 

Porozumienie przewiduje coroczny wzrost nakładów na ochronę zdrowia i 6 proc. PKB w 2024 roku. Minister zdrowia po spotkaniu z lekarzami rezydentami oznajmił, że wynagrodzenia lekarzy wzrosną, a w zamian za to, lekarze zobowiązani będą do pracy w Polsce przez minimum 2 lata po zakończeniu specjalizacji.


Podczas konferencji minister Szumowski oznajmił, że ochrona zdrowia jest priorytetem dla rządu PiS.

- Tak jak powiedział premier Mateusz Morawiecki w swoim expose, ochrona zdrowia jest priorytetem tego rządu, rządu PiS - podkreślił Szumowski.

 

 

Minister Szumowski podał także pięć punktów, które są priorytetami na okres jego kadencji na stanowisku szefa resortu zdrowia.

 

Lekarze rezydenci są bardzo zadowoleni z osiągniętego porozumienia. Protestowali w swojej sprawie od 2 października. Początkowo prowadzili protest głodowy, z czasem zdecydowali o zmianie formy: zaczęli wypowiadać klauzulę opt-out - umowę, na mocy której lekarze zgadzają się wydłużenie czasu pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Według szacunków MZ, klauzulę opt-out wypowiedziało dotychczas ok. 3,8 tys. lekarzy.

Źródło: twitter.com/MinZdrowia

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.154/1) - PRAWDZIWA HISTORIA AK-OWCA OD BANASIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze