Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Streżyńska spotka się z przedstawicielem Facebooka

MD 18:58 4 listopada 2016
Telewizja Republika
Minister cyfryzacji, Anna Streżyńska, spotka się 24 listopada z przedstawicielem Facebooka w sprawie blokowanie kont narodowców na portalu. Minister chce dowiedzieć się, jak wyglądają firmowe standardy w tej sprawie.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się za sprawą blokowania kont polskich polityków oraz legalnych organizacji narodowych na portalu społecznościowym Facebook. Przedstawicieli tych organizacji oraz partii domagali się w tej sprawie interwencji ze strony państwa.

Minister Anna Streżyńska zapowiedziała chęć spotkania się w tej sprawie z przedstawicielem Facebooka. To spotkanie ma dojść do skutku 24 listopada. Minister cyfryzacji spotka się z przedstawicielem ds. polityk społecznościowych i chce dowiedzieć się podczas rozmowy, jak wyglądają firmowe standardy w sprawie blokowania kont.

- Facebook obowiązuje polskie prawo, mimo tego, że jest to korporacja prywatna. Facebook podlega prawu antymonopolowemu i kontraktowemu. Ograniczanie wolności słowa musi być absolutnie uzasadnionym i wyjątkowym działaniem – powiedziała minister Streżyńska.

Facebook zablokował konta m.in. posła Marka Jakubiaka, Marszu Niepodległości oraz Obozu Narodowo-Radykalnego.

Źródło: polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze