Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Rafalska: Nie będzie zmian w programie Rodzina 500+

MD 9:49 30 grudnia 2016
Telewizja Republika
- Jesteśmy zobowiązani do ewaluacji programu i zaproponowania zmian, ale nie będzie na pewno zmiany kryterium dochodowego, wysokości świadczenia - kluczowych elementów programu - powiedziała dziś w Jedynce Polskiego Radia Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Żadnych zmian w programie Rodzina 500+ od 1 stycznia nowego roku nawet nie może być, bo zapadły już decyzje, które są obowiązujące do 30 września 2017 r. Nowe zasady mogą obowiązywać dopiero od 1 października. Jesteśmy zobowiązani do ewaluacji programu i zaproponowania zmian, ale nie będzie na pewno zmiany kryterium dochodowego, wysokości świadczenia - kluczowych elementów programu – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Ewentualne zmiany w programie mogą być związane z połączeniem go z zasiłkami rodzinnymi. - Od 2004 r mamy świadczenia rodzinne, które są znacznie niższymi świadczeniami, one są zróżnicowanie, mają rozbudowany system dodatków. Pracujemy nad tym, ale to nie jest jeszcze moment, w którym moglibyśmy mówić, jakie to są propozycje – dodała Rafalska.

 

 

 

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze