Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister pracy przyznaje: przepisy regulujące pracę zdalną znajdą się w Kodeksie pracy

RO 10:03 2 sierpnia 2020
Marlena MalągTwitter
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która na stałe wprowadzi pracę zdalną do polskiego porządku prawnego.

Jak zauważyła w rozmowie z PAP minister Maląg, „pandemia koronawirusa wpłynęła na niemal wszystkie sfery życia”. Dotyczy to także – wskazała – pracy zdalnej, z której korzysta duża liczba pracodawców i pracowników. – Wprowadzona w specustawie możliwość pracy zdalnej została wykorzystana na szeroką skalę – zauważyła minister.

Szefowa resortu rodziny poinformowała, że rząd, nakierowany dobrym odbiorem takiego rozwiązania, rozpoczął prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która „pozwoli na stałe wprowadzić instytucję pracy zdalnej do polskiego porządku prawnego”.

Minister zaznaczyła, że obecnie trwają prace nad doprecyzowaniem i uregulowaniem zasad pracy zdalnej, aby zabezpieczyć interesy obu stron stosunku pracy.

– Dążymy do tego, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną – związki zawodowe oraz organizacje pracodawców – na drodze konsensusu stron – dodała.

Konkretne zmiany mają zostać zaproponowane po wakacjach.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze