Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Piontkowski spotka się z przedstawicielami ZNP i FZZ

am 9:31 28 czerwca 2019
Telewizja Republika
Minister edukacji Dariusz Piontkowski spotka się z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych. Te będzie miało miejsce po czwartkowym spotkaniu ministra z oświatową "Solidarnością".

W czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski na spotkaniu z oświatową "Solidarnością" zaproponował, żeby do prac powrócił zespół złożony z samorządowców, związkowców i przedstawicieli rządu.

Jego działanie będzie kontynuacją prac zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty, powołanego jeszcze przez byłą minister edukacji Annę Zalewską.

Dariusz Piontkowski zapowiedział, że propozycję uczestniczenia w pracach zespołu dostaną pozostałe związki zawodowe, a także korporacje samorządowe.

Nowelizacja Karty nauczyciela

13 czerwca uchwalono nowelizację ustawy dotyczącej Karty nauczyciela. Jest to realizacja porozumienia, które rząd zawarł z oświatową "Solidarnością".

Zgodnie z nowelizacją od 1 września średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 9,6 proc., wprowadzone zostanie jednorazowe świadczenie na start dla nauczycieli stażystów w wysokości 1000 zł, określona została na poziomie 300 zł minimalna wysokość dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli uczących w szkołach oraz skrócona zostanie ścieżka awansu zawodowego. 

 

Źródło: IAR, media, Twittter

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze