Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Mucha zdradza szczegóły na temat referendum konstytucyjnego

kos 20:54 19 lutego 2018
Kilkadziesiąt propozycji pytań sformułowali dotąd prawnicy, we współpracy z obywatelami, w ramach prac nad referendum w sprawie nowej konstytucji - poinformował zastępca szefa KPRP Paweł Mucha.

 

- Wyodrębniliśmy osiemnaście obszarów zagadnień i na tym gruncie prawnicy sformułowali już ok. 60 pytań - powiedział w poniedziałek w Białymstoku prezydencki minister. Zaznaczył, że ostatecznie poruszonych kwestii będzie mniej, a obecnie trwa dyskusja nad tym, o co zapytać Polaków podczas referendum.

Paweł Mucha podkreślił, że propozycje pytań powstają we współpracy z obywatelami, m.in. podczas licznych spotkań regionalnych, wystąpień organizacji pozarządowych czy na podstawie korespondencji napływającej do Kancelarii Prezydenta RP.

- Kampania jest cały czas w toku; na razie konsultacje służą sformułowaniu pytań, później będziemy aktywnie je promować i zachęcać Polaków do głosowania – powiedział prezydencki minister. Zapowiedział, że już w kwietniu odbędzie się w Warszawie duża konwencja konstytucyjna.

W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Tym razem, podczas dyskusji nad kształtem nowej konstytucji, poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych. To jedno z ostatnich takich spotkań w kraju; kolejne odbędą się jeszcze w najbliższych dniach w Łodzi i Gorzowie Wielkopolskim. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze