Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Maląg: Korpus Wsparcia Seniorów będzie działać tak długo, jak będzie potrzebny

JJ 10:10 23 stycznia 2021
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena MalągFot. PAP/Radek Pietruszka
– Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie funkcjonował tak długo, jak to będzie potrzebne. Na pewno do końca marca będziemy realizować to zadanie – podkreśliła w rozmowie z PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów ruszył pod koniec października. Dzwoniąc pod numer telefonu 22-505-11-11, osoby starsze mogą zgłaszać się z prośbami o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu. To np. pomoc w zakupach artykułów codziennej potrzeby – spożywczych i higienicznych, ale także dostarczanie ciepłych posiłków i umawianie wizyt lekarskich.

Maląg w rozmowie z PAP podkreśliła, że "Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo osób starszych w czasie pandemii".

Początkowo działanie Korpusu Wsparcia zaplanowane było do końca lutego, jednak minister zapowiedziała, że zadanie to będzie realizowane tak długo, jak to będzie potrzebne. – Na pewno do końca marca – zadeklarowała.

Za pośrednictwem infolinii 22-505-11-11 seniorzy mogą poprosić o pomoc nie tylko w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, załatwieniu sprawy urzędowej online, ale także zwrócić się o wsparcie w rejestracji na szczepienie.

Dodatkowo, aby ułatwić proces rejestracji udostępniona zastała nowa usługa – tymczasowy profil zaufany dla seniorów 80 plus.

– Cyfrowi wolontariusze są gotowi do pomocy. Dzięki infolinii senior dowie się także, gdzie zgłosić zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień – wskazała minister Maląg.

– Ze wsparcia w ramach Korpusu skorzystało już przeszło 26 tys. osób starszych, a chęć niesienia pomocy zadeklarowało przeszło 13 tys. wolontariuszy i 275 środowisk młodzieżowych i obywatelskich – wskazała Maląg i dodała, że to piękna i godna pochwały postawa również młodych ludzi, wrażliwych na drugiego człowieka.

Podkreśliła również, że na realizację zadania początkowo przeznaczone było 100 mln zł. Ale – wskazała – w związku z przedłużaniem działalności programu przeznaczone zostało dodatkowe 50 mln zł.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze