Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Maląg: będziemy pracowali, by jak najszybciej powstała strategia demograficzna; musimy spojrzeć szerzej na dzietność w Polsce

PR 10:22 5 grudnia 2019
premier.gov.pl
Szefowa MRiPS Marlena Maląg powiedziała w Radiowej Jedynce, że razem z pełnomocnikiem do spraw demografii będzie pracowała nad strategią demograficzną i wdrożeniem jej w życie. - Będziemy razem pracowali, by jak najszybciej powstała strategia demograficzna - podkreśliła Maląg.

Premier Mateusz Morawiecki powołał we wtorek Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wskazała, ze ostatnie cztery lata to dobry czas dla Polski i polskich rodzin. Wskazała, że rząd pochylił się nad rodziną i - poprzez programy takie, jak: Rodzina 500+, Dobry Start, Maluch+ - przywrócił godność rodzinie.

- Premier, w swojej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, zwracał uwagę na tak zwaną pułapkę demograficzną. Musimy spojrzeć szerzej i dalej, kompleksowo na dzietność w Polsce, na zastępowalność pokoleń - zaznaczyła szefowa MRiPS.

- Musimy pokazywać przede wszystkim działania kompleksowe. Pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej będzie miała za zadanie opracowanie demograficznej kraju. Przede wszystkim chodzi o to, abyśmy spojrzeli kompleksowo, żebyśmy zbadali, co potrzeba jest polskim rodzinom, aby decydowały się na to, żeby mieć więcej dzieci. Jakie warunki powinien rząd zapewnić, jakie są potrzeby. To jest rola pełnomocnika - wytłumaczyła.

Jej zadaniem Barbara Socha jest osobą "wyjątkowo kompetentną, z planem swoich działań".

 

Czytaj także:

Zabłocki: Pani Diduszko, pani Jachira, nowe twarze PO mocno odbiegają od norm

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze