Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Macierewicz spotkał się z szefem Pentagonu! Oto o czym rozmawiano!

sm 20:35 29 czerwca 2017
mon.gov.pl
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się dziś w Brukseli z Sekretarzem Obrony USA Jamesem Mattisem.

Podczas spotkania omówiono kwestie obecności wojsk amerykańskich w Polsce oraz relacji transatlantyckich w kontekście zbliżającej się w lipcu br. wizyty Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. 

Ustalono   także bezpośredni, osobisty i stały  kontakt  uzupełniający kanały dyplomatyczne. Dokonano analizy sytuacji  współdziałania wojsk polskich i amerykańskich w   perspektywie  dalszej, trwałej, długoterminowej obecności wojsk amerykańskich  w  Polsce.

Sekretarz  Obrony docenił decyzje rządu polskiego o zaplanowanym wzroście  wydatków na obronność  z aktualnie obowiązujących 2 %PKB co jest zgodne z wymaganiami NATO.

W trakcie spotkania poruszono także zagadnienia współpracy przemysłowej, uzgadniając m.in., że zostanie wypracowany  wspólny plan rozwoju obrony antyrakietowej w Polsce.

 Omówiono również zaangażowanie Polski i USA w operacje i misje międzynarodowe na wschodniej i południowej flance NATO oraz w Afganistanie.

Podkreślono m.in. znaczenie wzmocnienia odstraszania i obronności Polski oraz całej wschodniej flanki NATO poprzez amerykańskie zaangażowanie na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa europejskiego, w tym ciągłą i zwiększającą się obecność Sił Zbrojnych USA w Polsce, wdrożenie decyzji Szczytu NATO w Warszawie oraz dalszą adaptację Sojuszu do zmienionej sytuacji bezpieczeństwa.

Podczas rozmów omówiono także kalendarz przyszłych spotkań polsko-amerykańskich. 

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze