Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Kwieciński: przyciągamy inwestycje z nowymi technologiami. Zazdroszczą nam

PR 14:03 19 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Gość radiowej Jedynki minister Jerzy Kwieciński przekazał, że Polska przyciąga zagraniczne inwestycje z nowymi technologiami, których inne kraje nam zazdroszczą. - Skończyliśmy z takim podejściem do inwestycji jak 10-15 lat temu, gdy de facto dochodziło do sprzedaży przedsiębiorstw- stwierdził.

- W tej chwili zachęcamy inwestorów, których celem jest budowa nowych zakładów, fabryk. W terminologii międzynarodowej określa się to mianem "greenfield investment" - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Minister wskazał przy ty, że inwestycje te wiążą się z zaawansowanymi technologiami których w Polsce do tą nie było.

- Mamy dobrą współpracę z Niemcami w tym zakresie - mówił minister.

Zaznaczył, że Mercedes swoje dwie flagowe inwestycje lokuje obecnie w Polsce a jeśli te inwestycje okażą się udane, a wszystko na to wskazuje, będą kolejne.

Minister zauważył także, że inne państwa zazdroszczą nam tempa rozwoju. Jak mówił, w ostatnim kwartale zeszłego roku zanotowano wzrost w strefie euro 1,1 proc., a w Polsce 4,9.

Minister mówił, że bardzo dobre relacje polityczne przekładają się na współpracę gospodarczą. W ciągu ostatnich dwóch lat widać zwiększenie wymiany handlowej. Wymiana z USA rośnie teraz o 1/4 rok do roku, trzy-cztery razy szybciej niż z innymi krajami. Polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi najwięcej projektów z USA (48), kolejnym krajem są Niemcy (23).

 

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze