Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Kowalczyk: Serdecznie dziękuję za Wasz udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym

AS 18:48 20 września 2019
gov.pl
– Młodzi przyjaciele, Drodzy Uczniowie, Obywatele! Serdecznie dziękuję za Wasz udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym - napisał minister Minister Henryk Kowalczyk do uczestników Protestu Tysiąca Miast

PEŁNY LIST

 

Nie ukrywam, że dzisiejsza obecność tysięcy młodych ludzi w dziesiątkach polskich miast, którzy wyrażają swoją zaniepokojenie zmianami klimatycznymi, to niezwykle ważny głos w debacie publicznej. Zapewniam Was jednocześnie, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu. Cieszę się również widząc Was zaangażowanych w ochronę środowiska i klimatu. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie mamy do czynienia z szybko rozwijającym się przemysłem, postawienie na zrównoważony rozwój z poszanowaniem klimatu jest kluczowe dla przyszłości naszej planety.

W trakcie katowickiego szczytu klimatycznego COP24 wielokrotnie wskazywaliśmy, że to właśnie młode pokolenie swoją postawą pokazuje nam cele, na których powinniśmy koncentrować nasze wysiłki, otwierając tym samym oczy całemu społeczeństwu na sprawy zmian klimatu. Dlatego podczas światowego szczytu COP24 w Katowicach powzięliśmy odpowiednie kroki, aby uchronić planetę Ziemię przed negatywnymi skutkami ocieplenia klimatu.

Ze strony rządu oraz resortu środowiska możecie liczyć na nasze wsparcie w tej słusznej i szczytnej idei lepszego jutra, lepszej przyszłości naszej planety. Przekazaliśmy jak do tej pory  miliardy złotych na poprawę jakości powietrza. Prowadzimy kampanie edukacyjne, otworzyliśmy nowe kanały wsparcia finansowego wymiany przestarzałych pieców, termomodernizacji budynków w ramach programu Czyste Powietrze. Stawiamy również na inwestowanie przez domostwa jednorodzinne w odnawialne źródła energii za pomocą dopłat z programu Mój Prąd. Wymieniłem tylko kilka instrumentów wsparcia z szeregu programów dostępnych w ramach rządowej pomocy w tym zakresie. Jednak nasze wysiłki, aby zniwelować tzw. niską emisję – przyczynę smogu, nie ustają.

Jednocześnie cieszy mnie fakt, że jestem świadkiem kształtowania się kolejnego pokolenia osób zaangażowanych, które chcą walczyć o lepszą przyszłość naszej planety.

Mam nadzieję, że Wasza obecność to początek dalszych dobrych zmian w świadomości społecznej oraz kontynuacja drogi ku lepszemu jutru, z której nie zejdziemy. Niech skutkiem naszego wspólnego działania, a także Waszego istotnego donośnie brzmiącego głosu sprzeciwu wobec postępujących zmian klimatycznych będzie ograniczenie tych negatywnych skutków, do których niestety przyczynia się również człowiek. Zapewniam Was, że macie we mnie sojusznika i wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej dla ochrony środowiska i klimatu.

Jeszcze raz pragnę Wam podziękować, Młodzi Rodacy, za wysłanie nam tego ważnego przekazu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Henryk Kowalczyk

Źródło: gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze