Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister energii: Polska powinna być gotowa do rozpoczęcia projektu budowy elektrowni jądrowej

lml 19:45 15 czerwca 2016
facebook.com/MinisterstwoEnergii
– Te projekty budowy i finansowania budowy elektrowni jądrowej, które zostały mi przedstawione, w zakresie mechanizmu różnicowego, z punktu widzenia ekonomicznego są dla mnie - jako odpowiedzialnego za energetykę - nie do przyjęcia dlatego, że są zbyt kosztowne – powiedział podczas "Okrągłego Stołu Energetycznego" minister Krzysztof Tchórzewski.

– Mamy taką sytuację, że przeprowadzenie trafnej polityki energetycznej która mogłaby nałożyć pewne rygory na najbliższe 15 lat jest bardzo trudne. Z perspektywy polityki, którą wprowadzaliśmy w 2007 roku widać, że kapitałochłonne inwestycje muszą zabezpieczać nas na daleką przyszłość. Z drugiej strony wyzwania, które towarzyszą energetyce są niezwykle trudne – powiedział podczas inauguracji "Okrągłego Stołu Energetycznego" w Warszawie Krzysztof Tchórzewski. W jego ocenie "polityka energetyczna wymaga zrównoważenia względów gospodarczych oraz bezpieczeństwa energetycznego". 

"Te projekty budowy i finansowania budowy elektrowni jądrowej są dla mnie nie do przyjęcia"

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, dotyczące kwestii budowy elektrowni jądrowej w Polsce oświadczył, że "Polska powinna być gotowa do rozpoczęcia projektu budowy elektrowni jądrowej, ale dopiero wtedy gdy jego finansowanie będzie optymalne sfinansowane, żeby ta energia była nie za droga dla odbiorcy". – Te projekty budowy i finansowania budowy elektrowni jądrowej, które zostały mi przedstawione, w zakresie mechanizmu różnicowego, z punktu widzenia ekonomicznego są dla mnie, jako odpowiedzialnego za energetykę, nie do przyjęcia dlatego, że są zbyt kosztowne – dodał.

 

 

 

Źródło: wprost.pl, rynekinfrastruktury.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze