Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Czaputowicz w Macedonii upamiętni wywózkę Żydów do Treblinki

kos 18:52 11 marca 2018
W najbliższy poniedziałek, 12 marca br., minister Jacek Czaputowicz udaje się z roboczą wizytą do Republiki Macedonii, gdzie spotka się z ministrem spraw zagranicznych Nikolą Dimitrowem.

Zostanie też przyjęty przez premiera Zorana Zaewa. Szef MSZ weźmie również udział w ceremonii upamiętnienia 75. rocznicy deportacji macedońskich Żydów do obozu zagłady w Treblince.
Wizyta jest potwierdzeniem woli Polski do rozwijania bardzo dobrych stosunków polsko-macedońskich zarówno w dziedzinach gospodarki i obronności, jak i kultury oraz edukacji. Stanowi też wyraz uznania osiągnięć Republiki Macedonii w dążeniu do otwarcia negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską oraz poparcia dla jej członkostwa w NATO.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Republiki Macedonii wspólnie zainaugurują także siódmą edycję, „Konferencji Skopijskiej” oraz towarzyszącą jej dyskusję panelową z udziałem przedstawicieli think-tanków. Jest to kontynuacja działań polskiego MSZ na rzecz wsparcia starań Republiki Macedonii o członkostwo w Unii Europejskiej. Polska, dzieląc się doświadczeniami z okresu przedakcesyjnego, przyczynia się do wzmocnienia zdolności administracyjnych macedońskich instytucji oraz ich efektywności w adaptacji unijnych standardów. Rozszerzenie formatu o spotkanie organizacji pozarządowych służy pogłębieniu dyskusji i uwzględnieniu ich oczekiwań wobec procesu akcesyjnego.

 

Źródło: men.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze