Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Czaputowicz udaje się do Indonezji. SPRAWDŹ plan wizyty

am 19:56 24 listopada 2018
fot. Gabriel Piętka
Dwustronne rozmowy z minister spraw zagranicznych Republiki Indonezji Retno Marsudi, spotkania z sułtanem Yogyakarty oraz zastępcą sekretarza generalnego Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej znajdą się wśród najważniejszych punktów wizyty ministra Jacka Czaputowicza w Indonezji, która odbędzie się w dniach 25-27 listopada br.

Podczas spotkania z szefową indonezyjskiej dyplomacji strony omówią m.in. zagadnienia z obszaru dwustronnej współpracy politycznej, gospodarczej i edukacyjnej, kwestie bezpieczeństwa regionalnego, jak również kierunki współpracy w RB ONZ w 2019 r., kiedy Polska i Indonezja będą wspólnie sprawować funkcje niestałych członków Rady.

Podczas wizyty szef polskiej dyplomacji spotka się także z polskimi i indonezyjskimi biznesmenami oraz będzie uczestniczył w oficjalnej inauguracji Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dżakarcie. Minister Czaputowicz dokona także otwarcia wystawy pn. „Polscy Tatarzy”, która będzie prezentowana w MSZ Indonezji, a następnie w innych miejscach stolicy oraz miastach kraju.

Pierwsza od 21 lat wizyta ministra spraw zagranicznych RP w Indonezji, realizowana w roku 100-lecia niepodległości RP i 20-lecia demokracji w Indonezji, akcentuje rosnące znaczenie państw Azji Południowo-Wschodniej w polskiej polityce zagranicznej. Indonezja to największy kraj w regionie i czwarty najludniejszy kraj świata, członek ASEAN, APEC i G20.

 

Źródło: msz.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze