Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Czaputowicz: spotkanie Kaczyńskiego z Salvinim jest uzasadnione i potrzebne

pmb 14:09 5 stycznia 2019
Flickr/Piotr Drabik/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/Zrzut ekranu z serwisu YouTube/Bloomberg Markets and Finance
– Prezes Kaczyński reprezentuje polską partię i w tym kontekście to spotkanie jest uzasadnione i potrzebne – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który był gościem w radiu RMF FM. Słowa odnoszą się do nadchodzącego spotkania prezesa PiS z wicepremierem Włoch, do którego ma dojść 9 stycznia.

– Prezes Jarosław Kaczyński reprezentuje polską partię i w tym kontekście to spotkanie jest uzasadnione i potrzebne. Trzeba omówić kwestie związane z wyborami do Parlamentu Europejskiego, też omówić stan relacji – mówił szef MSZ.

– To jest spotkanie na najwyższym szczeblu. Jeśli prezes Kaczyński przyjmuje polityka, to też świadczy o pewnych specjalnych relacjach, więc tak my to postrzegamy – dodał.

– Chodzi o wymienienie opinii na temat możliwych działań wspólnie po wyborach. Termin wyborów do PE jest określony, potem będą tworzone władze UE i ta rozmowa jest potrzebna. Świadczy o tym, że Polska jest tutaj w procesie konsultacji brana bardzo poważnie pod uwagę – podkreślił minister Czaputowicz.

Według włoskiego dziennika „La Repubblica” celem spotkania jest zainicjowanie sojuszu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: RMF FM/Polskie Radio/Media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze