Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Czaputowicz podczas obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ: realizujemy priorytet wzmocnienia prawa międzynarodowego

am 21:13 13 sierpnia 2019
fot. Tymon Markowski / MSZ
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na dzisiejszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku wskazał na priorytet dla Polski. To wzmocnienie prawa międzynarodowego. Minister mówił o tym w kontekście 70. rocznicy konwencji genewskich.

Promocja i wzmocnienie rządów prawa w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa były przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Obradom podczas sierpniowej prezydencji w Radzie Bezpieczeństwa przewodniczył polski szef MSZ.

Zwrócił uwagę, że dokument został ratyfikowany i przyjęty przez niemal każde państwo na świecie. Mówił także o uzupełnieniu konwencji przez trzy dodatkowe protokoły, które razem odgrywają fundamentalną rolę w ograniczeniu brutalności w konfliktach zbrojnych.

„Od pierwszych dni członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa realizujemy priorytet wzmocnienia prawa międzynarodowego. To zawsze jest sprawą szczególnie dla Polski ważną z powodu naszej trudnej historii, na którą boleśnie wpłynęły skutki tego, że inne państwa nie przestrzegają porozumień międzynarodowych, a także nasze poczucie odpowiedzialności za utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa” – tłumaczył.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze