Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Błaszczak o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce: niebawem osobiście wybieram się do USA, by dopiąć ostatnie szczegóły

am 7:13 10 maja 2019
Minister Obrony Narodowej Mariusz BłaszczakLeszek Chemperek/COMON
"Zwiększona obecność wojsk USA to dobry deal zarówno dla Polski, Stanów Zjednoczonych, jak i całego NATO. Wkrótce spodziewamy się dobrych informacji w tej sprawie"- napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Poinformował też, że grupa robocza zajmująca się tą sprawa, cały czas pracuje. "Niebawem osobiście wybieram się do USA, by dopiąć ostatnie szczegóły"- napisał minister Mariusz Błaszczak.

Wczoraj wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski poinformował w Waszyngtonie, że Polska i Stany Zjednoczone są bliskie konsensusu w sprawie zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Tomasz Szatkowski w najbliższych dniach odbędzie kolejną turę rozmów z przedstawicielami Pentagonu.

 

Okazją do przedstawiania pierwszych ustaleń w sprawie zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce mogłaby być wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu w pierwszej połowie czerwca. Wtedy do Waszyngtonu mógłby również przylecieć minister obrony Mariusz Błaszczak. Ani strona polska ani amerykańska nie potwierdziły dotąd oficjalnie, że tego rodzaju wizyta się odbędzie.

Wiceminister Tomasz Szatkowski spotkał się z polskimi dziennikarzami przy okazji uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, która odbyła się w rezydencji polskiego ambasadora w Waszyngtonie.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze