Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Błaszczak dementuje doniesienia amerykańskiej ambasador przy NATO. "Nie ma pełnej wiedzy na temat naszych rozmów"

am 19:53 7 czerwca 2018
twitter.com
– Rozmawiamy na temat ścisłej współpracy zarówno dotyczącej NATO, jak i relacji dwustronnych między Polską a Stanami Zjednoczonymi – mówił w Brukseli dziennikarzom minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W środę amerykańska ambasador przy NATO Kay Bailey Hutchinson, w wywiadzie dla polskiego radia stwierdziła, że Waszyngton nie rozważa stałej obecności wojsk amerykańskich nad Wisłą. Minister Błaszczak, który wziął dziś udział w spotkaniu ministrów obrony państw NATO, zapytany został o słowa amerykańskiej dyplomatki.

– Odnoszę wrażenie, że pani ambasador albo została źle zrozumiana, albo nie ma pełnej wiedzy na temat naszych rozmów. Byłem już w Waszyngtonie dwukrotnie, chociaż ministrem obrony narodowej jestem od 9 stycznia tego roku. Spotykałem się zarówno z doradcami ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa (...), spotykałem się też z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. Rozmawiamy na temat ścisłej współpracy zarówno dotyczącej NATO, jak relacji dwustronnych między Polską a Stanami Zjednoczonymi – jasno zadeklarował szef MON Mariusz Błaszczak.

 

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze