Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Błaszczak czarno na białym: "My w Polsce dbamy o swoją tożsamość kulturową"

sm 22:13 15 września 2017
"To, co się dzieje w Wielkiej Brytanii i we Francji, staje się rezultatem polityki multikulturalizmu, czyli przyjmowania ludzi, którzy się nie integrują, ponieważ są związani z inną, odrębną cywilizacją nastawioną w sposób bardzo konfrontacyjny dla Europy"- powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak na antenie Radia Maryja.

Minister MSWiA odniósł się do dzisiejszych wydarzeń we Francji i Wielkiej Brytanii, gdzie znów doszło do zamachów islamskich terrorystów na zachodnią kulturę. "To, co obecnie dzieje się we Wielkiej Brytanii, jest efektem multikulturalizmu; obłędnej polityki przyjmowania ludzi, którzy się nie integrują, dlatego że są związani z odrębną cywilizacją nastawioną w sposób konfrontacyjny wobec Europy". We Francji od prawie dwóch lat obowiązuje stan wyjątkowy. Jest on konsekwencją zamachów terrorystycznych, tego że polityka multikulturalizmu poniosła dramatyczną porażkę. Przez lata francuskie władze dawały przyzwolenie na tworzenie się tych społeczności, które zdominowały dzielnice dużych miast w tym państwie. To jest także konsekwencja odejścia – mówiąc tak ogólnie – Zachodu od chrześcijańskich korzeni, co uderza niewątpliwie w Kościół."

Dla ministra to wszystko to świadectwo "głębokiego kryzysu w jakim znalazła się Europa Zachodnia. Na tym tle Polska według ministra utrzymuje mocne stanowisko, czyli NIE dla uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. "My w Polsce dbamy o swoją tożsamość kulturową. Mamy poszanowanie zarówno dla tradycji, jak i wiary, która jest podstawą naszej kultury europejskiej i polskiej. Podkreślamy, że chcemy sami stanowić o naszej przyszłości, bez ingerencji ze strony ludzi z Komisji Europejskiej."

 

Źródło: Radio Maryja

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze