Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Miller: Nasza kandydatka nie ukrywała, że podejmuje wszystkie decyzje sama i ta strategia zawiodła

zm 15:44 11 maja 2015
flickr/Boston9/CC BY SA 2.0
- Początkowe sondaże dawały pani Ogórek poparcie na poziomie 7-8 proc., pytanie na które musimy więc znaleźć odpowiedź, to co się stało w trakcie kampanii wyborczej, że to poparcie zmalało - mówił w Polskim Radiu szef SLD Leszek Miller.

- Chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim Polkom i Polakom, którzy głosowali na panią Ogórek, za zebranie pół miliona podpisów, samej kandydatce za trud włożony w kampanię wyborczą - zaczął swoja rozmowę z dziennikarzem Polskiego Radia Miller.

Osoba spoza środowiska SLD

Komentując wyniki Magdaleny Ogórek popieranej przez SLD, Miller podkreślił, że zarówno on jak i wszyscy którzy podpisali się pod tą kandydaturą, są za niego odpowiedzialni. - Proszę pamiętać, że początkowe sondaże dawały pani Ogórek poparcie na poziomie 7-8 proc., pytanie na które musimy więc znaleźć odpowiedź, to co się stało w trakcie kampanii wyborczej, że to poparcie zmalało - tłumaczył szef Sojuszu. Jak dodał, "początki wydawały się obiecujące", tak samo jak decyzja SLD aby "wykazać się odwagą i wystawić osobę spoza środowiska".

Miller tłumaczył, że powodem słabego wyniku końcowego mogła być strategia działania na jaką zdecydowała się kandydatka. - Pani Magdalena Ogórek uznała, że podstawą jej strategi jest niezależność (...) także od SLD. Nasza kandydatka nie ukrywała, że podejmuje wszystkie zasadnicze decyzje sama i ta strategia zawiodła - stwierdził Miller. - Tylko 30% elektoratu SLD zdecydowało się głosować na panią Magdalenę Ogórek - dodał.

Szef Sojuszu podkreślił jednocześnie, że słaby wynik kandydatki popieranej przez SLD w wyborach prezydenckich, nie jest powodem do wewnętrznych rozliczeń w partii. - Wyborów parlamentarnych nie powinno się mieszać z prezydenckimi, liderzy partii odpowiadają za wyniki w wyborach parlamentarnych - stwierdził. -
- Nie ma związku między wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi (...) Grzegorz Napieralski pięć lat temu odniósł bardzo dobry wynik w wyborach prezydenckich, żeby po ośmiu miesiącach później SLD odniosło najgorszy wynik w swojej historii - dodał.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze