Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Milion wiernych na mszy odprawionej przez papieża w stolicy Madagaskaru. "Chrześcijanin nie może stać obojętnie z założonymi rękami..."

PR 12:43 8 września 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Media informują, że na mszy, którą papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy Madagaskaru, Antananarywie, wzięło udział około miliona osób. Papież mówił, że cierpienie i ubóstwo "nie należą do Bożego planu".

W homilii wygłoszonej podczas niedzielnej mszy w stolicy Madagaskaru, papież przestrzegał przed usprawiedliwianiem "kultury przywilejów i wykluczenia", czyli "nepotyzmu, protekcji, korupcji".

Franciszek przestrzegał także przed fascynacją ideologią, gdyż prowadzi do używania imienia Boga lub religii dla uzasadnienia aktów przemocy, dzielenia, a nawet zabójstwa, wygnania, terroryzmu i usuwania na margines.

Mówił także, że należy wystrzegać się postaw, które pogłębiają egoizm i "stosowanie środków niemoralnych".

- Spójrzmy na otaczający nas świat - iluż mężczyzn i ile kobiet, ludzi młodych, dzieci cierpi i są całkowicie pozbawieni wszystkiego! To nie należy do Bożego planu- powiedział.

- W obliczu pogwałcenia ludzkiej godności często pozostajemy z założonymi ramionami lub nam opadają ręce, i jesteśmy bezsilni wobec mrocznej siły zła. Ale chrześcijanin nie może stać obojętnie z założonymi rękami, lub fatalistycznie z opadającymi rękoma- oświadczył papież w czasie mszy.


Czytaj także:

Filipiński kardynał krytykuje fanatyzm i apeluje o prawdziwą wiarę!

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze