Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Milion dla Kwaśniewskiego. Targalski: te pieniądze pochodzą z przestępstwa!

M.N. 19:20 9 października 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Doroty Kani w programie „Dziennikarski poker” był dr Jerzy Targalski – politolog.

Dlaczego media sprzyjające opozycje promują konfederację?

– Skoro zjednoczona opozycja nie może uzyskać większości, to należy odebrać kilka procent głosów PiS-owi. (…) Jeżeli Konfederacja dostanie się do Sejmu, to może dojść do sytuacji, w której PiS nie będzie miał samodzielnej większości i pozostanie utworzenie rządu mniejszościowego lub kolejne przedterminowe wybory – powiedział nam dr Targalski.

Braun – antykomunista i rusofil?

– W polityce połączyć można wszystko, bo logika nie odgrywa tu żadnej roli. Ludzie nie analizują treści haseł. Zawsze można z tego wyjść rozumowaniem teoretycznym, że przecież rusofilia nie oznacza miłości do Rosji komunistycznej więc być może Grzegorz Braun wymyślił sobie, że jemu bardzo się podoba Rosja carska, która okupowała Polskę przez wiele lat – podkreślił dr Targalski.

– Chodzi o to, żeby przyzwyczaić wyborców do pojęcia rusofili i zdjąć z niego to odium wrogości do Polski. To jest bardzo sprytna taktyka, ale trzeba pamiętać, że Konfederacja głosi miłość do Rosji i przekonuje młodzież, że powinniśmy się do Rosji zbliżać, bo zagrażają nam oczywiście USA – nadmienił.

Donaldowi Trumpowi grozi impeachment za to, że naciskał na władze Ukrainy, aby wszczęły śledztwo, które pogrąży jego rywala Joe Bidena. Tymczasem okazuje się, że takie śledztwo toczy się od dawna. Co więcej, pojawia się w nim także nazwisko byłego prezydenta Polski – Aleksandra Kwaśniewskiego.

TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Milion dla Kwaśniewskiego, czyli polski wątek w aferze, którą żyje Ameryka

– Cała sprawa łączy się z Joe Bidenem – to jest kontrkandydat Donalda Trumpa z ramienia partii demokratycznej w wyborach prezydenckich. To co jest istotne, to fakt, że w czasach Obamy odpowiadał za politykę USA wobec Ukrainy, a jego syn był razem z Aleksandrem Kwaśniewskim członkiem rady dyrektorów firmy ukraińskiej Burisma Holdings – tłumaczył Targlaski. 

– Był człowiek w ekipie Janukowycza – uwielbiany przez Grzegorza Brauna i innych Konfederatów, który nazywał się Kurczenko – złodziej i bandyta, który oprócz tego, że sam kradł, to zajmował się przejmowaniem pieniędzy państwowych dla Janukowycza. Uciekł razem z Janukowyczem, a kiedy znalazł się w Rosji, to Putin polecił mu zarządzanie mieniem ukradzionym w Donbasie. Kurczenko zapłacił Złoczewskiemu za firmę Burisma pieniędzmi pochodzącymi z przestępstwa. Teraz Złoczewski z tych pieniędzy wypłacił 3 mln 400 tys. dolarów Bidenowi, a Kwaśniewskiemu na jego konto w banku PKO SA wypłacił milion euro. Pieniądze, które zainkasował Aleksander Kwaśniewski pochodzą z przestępstwa. Są to informacje ze śledztwa, które prowadzi prokuratura ukraińska – wyjaśnił. 

– Nie wiem za co ten milion Kwaśniewski uzyskał, ale wiadome jest, że miał interesy na Ukrainie i z najgorszym elementem oligarchiczno-przestępczym się zadawał – dodał.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY:

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze