Milik bohaterem Ajaxu Amsterdam

facebook.com/afcajax

Polski napastnik rozegrał kolejne doskonałe zawody w tym sezonie i dzięki jego występowi, Ajax wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie. Po dwóch golach 22-latka, jego drużyna zwyciężyła z Heerenveen 2:0.

Polak otworzył wynik tego spotkania, wykorzystując rzut karny w 57. minucie meczu. Była to druga jedenastka z rzędu trafiona przez Milika, bowiem w ostatnim pojedynku z Utrechtem również to on był wyznaczony do strzelania rzutu karnego. Następnego i zarazem ostatniego gola w tym pojedynku, najlepszy strzelec Ajaxu zdobył już siedem minut później.

Łącznie, było to już 21. trafienie Arkadiusza Milika w tym sezonie ligi holenderskiej, co klasyfikuje go na trzeciej pozycji w wyścigu o koronę króla strzelców. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Eredivisie, Ajax jest liderem tabeli i wyprzedza PSV Eindhoven, które ma tyle samo punktów.