Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Miliard urządzeń z system Android zagrożonych atakiem hakerów

Piotr Dutka 21:25 7 marca 2020
Ponad miliard telefonów wyposażonych w system operacyjny Android jest narażonych na potencjalne ataki hakerów. Organizacja prokonsumencka ujawnia szokujące dane i walczy o zmiany.

Luki w systemach zabezpieczających oraz brak nowych aktualizacji systemowych, mogą narazić miliony użytkowników na zagrożenie kradzieży danych, czy też ataków złośliwego oprogramowania. Powody do niepokoju powinni mieć właściciele urządzeń z systemami Nougat 7.0 oraz starszych, ponieważ ich systemy zabezpieczające nie są aktualizowane. Dane Google przedstawione przez brytyjską agencję prokonsumencką Which?, sugerują, że 42,1 % aktywnych użytkowników urządzeń z Androidem nadal korzysta z wersji 6.0 bądź wcześniejszych. Organizacja informuje również, że od roku 2019 nie wydano żadnych poprawek systemów zabezpieczającym dla wersji starszych niż Nougat 7.0.

Według informacji Google, dwóch na pięciu użytkowników Androida nie otrzymało jakichkolwiek aktualizacji zabezpieczeń. Which? apeluje również do producentów o zapewnienie pełnej przejrzystości w zakresie udostępniania przyszłych aktualizacji dla urządzeń mobilnych. Według agencji, Google oraz producenci telefonów muszą być otwarci na aktualizacje zabezpieczeń oraz rzetelnie informować klienta o terminie ich trwałości. 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze