Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mike Pompeo na obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

PZ 17:45 5 sierpnia 2020
Mike Pompeowww.eur.army.mil/
Sekretarz Stanów Zjednoczonych w przyszłym tygodniu przylatuje do Europy. Ma zamiar odwiedzić kilka państw w Europie Środkowej i Zachodniej. Około tysiąc żołnierzy amerykańskich przybędzie do Polski i zostanie umieszczone wysunięte dowództwo V Korpusu sił lądowych USA. V Korpus sił lądowych w razie jakiejkolwiek interwencji wojskowej ma koordynować wojska lądowe.

Na obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej pojawi się szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo.


Mike Pompeo rozpocznie objazd od Pragi, następnie uda się do Słowenii. W sobotę 15 sierpnia weźmie udział w oficjalnych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Pompeo będzie rozmawiać o relokacji wojsk z Niemiec oraz jak to wpłynie na spójność polityki obronnej NATO. Ma również rozmawiać o stosunkach Zachodu z Chinami i technologii 5G. W Polsce natomiast ma dojść do podpisania umowy o polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, która reguluje zasady stacjonowania amerykańskich żołnierzy.

USA redukują swoją obecność wojskową w Europie. 12 tys. żołnierzy stacjonujących na co dzień w Niemczech wróci do Stanów Zjednoczonych. Zmianie ulegnie także lokalizacja dowództwa całej U.S. Army w Europie - z Niemiec zostanie przeniesione bliżej Zachodu - do Belgii.

Źródło: dorzeczy.pl, wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze