Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Migracja tematem rozmów ministrów spraw zagranicznych Polski i Włoch

pmb 18:25 23 października 2017
Twitter/@ItalyMFA
– Jesteśmy gotowi rozszerzyć naszą obecność w różnych inicjatywach śródziemnomorskich, również w wymiarze wojskowym czy dotyczącym straży granicznej – powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po spotkaniu z włoskim szefem resortu Angelino Alfano. Obaj ministrowie rozmawiali w ramach Konferencji Śródziemnomorskiej OBWE w Palermo poświęconej kwestiom migracji.

– Rozmawialiśmy o kwestiach, które są najistotniejsze dla naszych krajów, takich jak bezpieczeństwo. Dla nas to wyzwania na flance wschodniej NATO i Unii Europejskiej. Dla Włoch to oczywiście wyzwania na flance południowej – powiedział szef MSZ-u. – Informowałem mojego partnera, iż Polska istotnie włącza się również w ten kierunek południowy. Wpłacamy w tej chwili duże sumy, np. na Europejski Fundusz Powierniczy wobec Afryki. To są wszystko pieniądze, które będą szły na programy, kierujące kwestiami migracyjnymi w Afryce Północnej, aby one jak najmniej szkodliwie wpływały na sytuację Włoch – podkreślił minister.

Podczas pobytu we Włoszech szef polskiej dyplomacji odwiedził także Rzym, gdzie wraz z minister zdrowia Włoch, Beatrice Lorenzin wziął udział w zorganizowanym przez Ambasadę RP uroczystym koncercie chopinowskim w prezydenckim Pałacu Kwirynalskim.

Źródło: msz.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze