Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michałkiewicz: miejsc gdzie dyskutujemy z niepełnosprawnymi jest dużo, na takich rozmowach nie widać jednak tych, którzy wychodzą na ulicę

PR 8:16 13 marca 2019
Telewizja Republika
Krzysztof Michałkiewicz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej był gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika. - Uważamy, że wszystkie dzieci z niepełnosprawnością zasługują na świadczenia, każda matka na dziecko niepełnosprawne dostanie 500+. Ważne by z żadnych działań nie wykluczać niepełnosprawnych – mówił gość.

Na początku rozmowy, Krzysztof Michałkiewicz odniósł się do zarzutu niektórych środowisk, odnośnie pominięcia niepełnosprawnych w nowej „piątce PiS”.

- Staramy się by niepełnosprawni byli doceniani i uwzględniani wszędzie. Także w tej "piątce" – mówił wiceminister.

- Uważamy, że wszystkie dzieci z niepełnosprawnością zasługują na świadczenia, każda matka na dziecko niepełnosprawne dostanie 500+. Ważne by z żadnych działań nie wykluczać niepełnosprawnych – dodał.

Michałkiewicz mówił na antenie Telewizji Republika o stale zwiększających się świadczeniach dla niepełnosprawnych i realizowaniu kolejnych programów. Przypomniał także, że już od maja będzie wypłacana wszystkim 13. emerytura – także osobą pobierającym świadczenia przedemerytalne czy emerytury cząstkowe czy renciści socjalni.

- To moralny obowiązek by naszych seniorów uhonorować. Często ich świadczenia są bardzo niskie, musimy pamiętać o nich – mówił Michałkiewicz.

Gość, odnosząc się do zarzutów, jakoby rząd zapominał o niepełnosprawnych, przypomniał, że ta grupa jest uwzględniana w rapach różnych polityk.

- Ciężko mówić, że oni zostają zapominani, nieprawda, ich świadczenia są teraz waloryzowane. Pokazujemy, że pamiętamy o nich i nadrabiamy zaniedbania – oznajmił Michałkiewicz, przypominając jednocześnie o tym, że pojawią się kolejne świadczenia dzięki daninie solidarnościowej.

Sekretarz stany w ministerstwie rodziny odniósł się także do zapowiedzianych na trzy dni przed wyborami do europarlamentu protestami części środowiska osób niepełnosprawnych.

- Aktywność obywatelska jest ważna. Miejsc gdzie dyskutujemy z niepełnosprawnymi jest dużo, rozmawiamy o tym co jest bardziej potrzebne co mniej, na takich rozmowach nie widać jednak tych, którzy wychodzą na ulicę. Dużym nadużyciem jest mówienie, że oni reprezentują wszystkich niepełnosprawnych. Ci którzy protestują, robią to gwałtownie by potrzeby niepełnosprawnych rozpatrywać w kontekście politycznym. Dzielenie ich i niby reprezentowanie, myślę że jest nadużyciem. Nawet data protestu wskazuje, że jest to przede wszystkim protest polityczny. To, że mają potrzeby które tylko my możemy pomóc zaspokoić jest oczywiste. Mówiliśmy, że te osoby nie są wykluczane z żadnych działań, są traktowani jak inni i mają dodatkowo inne specjalne świadczenia, jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Niepełnosprawnych. Będzie fundusz dostępności. Jest przygotowywana ustawa o dostępności, powstają konkretne programy – mówił Michałkiewicz

- Protest na 3 dni przed wyborami będzie pewnie potraktowany odpowiednio - jako polityczny protest, nie walkę o poprawę sytuacji - stwierdził.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze