Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michałkiewicz : chcemy by osoby niepełnosprawne miały szansę pracować

PR 7:50 13 września 2019
Telewizja Republika
Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w ministerstwie rodziny pracy i polityki społecznej gościł dziś w poranku Telewizji Republika. - Przez ostatnie 4 lata zrobiliśmy wiele by wsparcie dla niepełnosprawnych było większe - mówił Michałkiewicz.

Wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej mówił w Telewizji Republika o pomocy rządu PiS skierowanej do osób niepełnosprawnych.

- Przez ostatnie 4 lata zrobiliśmy wiele by wsparcie dla niepełnosprawnych było większe. Najnowsze świadczenie trafi do osób, które najmniej widać, osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Są to osoby które mają najtrudniej by upominać się o wsparcie. Z ich niesamodzielnością związane są zwiększone potrzeby finansowe – powiedział wiceminister Michałkiewicz.

Gość telewizji republika przekazał, że nowe świadczenie 500+ dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji, przysługuje osobom pełnoletnim, które mają polskie obywatelstwo i zamieszkują na terytorium Polski i mają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji.

- Chcemy by osoby niepełnosprawne miały szansę pracować. Wiemy, że może to być ograniczone, ale jeśli mają taką możliwość, chcemy by byli aktywni – stwierdził.

Minister przypomniał, że dochód z pracy osoby niepełnosprawnej, nie wpływa na zmianę świadczeń od państwa.

 

 

Czytaj także:

Polowanie na księdza... Środowiska LGBT chcą zatrzymania duchownego, który ratuje dzieci przed aborcją

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze