Michał Nowaczyk był drugi w Pucharze Świata na snowboardzie. Wielki sukces

Nowaczyk był drugi w Pucharze Świata na snowboardzie
pexels.com

Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol.

Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w zawodach snowboardowego Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol. Triumfował Rosjanin Igor Słujew. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Tim Mastnak.

W ten sposób wyrównał najlepszy wynik w historii polskiej reprezentacji, który w 2018 r. osiągnął Oskar Kwiatkowski.

Dla Michała Nowaczyka występ w Scuol był największym sukcesem w jego sportowym życiu.

To nie tylko pierwsze dla Nowaczyka podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata, ale i premierowe miejsce w czołowej dziesiątce.

sn_670

Wcześniej najlepszym jego osiągnięciem była dwunasta pozycja w slalomie równoległym z 17 marca 2018 roku.

Wśród kobiet najlepsza z Polek Weronika Biela-Nowaczyk zajęła 27. miejsce. Zwyciężyła Rosjanka Sofia Nadryszina.

Następne zawody snowboardowego PŚ odbędą się 12 i 13 stycznia w austriackim Bad Gastein.

Źródło: twitter/Tomasz Kalemba