Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Miażdżąca przewaga prezydenta Dudy i zwycięstwo w I turze! Kidawa-Błońska z zaledwie... 3 proc. poparcia [SONDAŻ]

M.N. 17:17 29 kwietnia 2020
/ Zbyszek Kaczmarek/ Gazeta Polska - Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
64 proc. ankietowanych zagłosowałoby w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudą – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska zajęła w badaniu dopiero piąte miejsce.

W badaniu zaznaczono jednoznacznie, że głosowanie ma się odbyć w trybie korespondencyjnym. 

Według sondażu prezydent Andrzej Duda może liczyć na 64 proc. głosów, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem. Zyskuje za to Szymon Hołownia, który otrzymał poparcie rzędu 14 proc. (wzrost o 4 punkty proc.). Podium zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz z wynkiem 8 proc. (wzrost o 2 punkty proc.). 

Poza podium znaleźli się kolejno Krzysztof Bosak z poparciem 7 proc. (bez zmian), Robert Biedroń z 3 proc. poparcia (spadek o 2 punkty proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 3 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Marek Jakubiak z poparciem 1 proc. (spadek o 1 punkt procentowy). 

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, 21 proc. respondentów deklaruje, że zdecydowanie weźmie w nich udział, a 18 proc., że raczej tak. Na pytanie, czy w najbliższą niedzielę głosowaliby w wyborach, 39 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie nie, a 13 proc., że raczej nie. 9 proc. odpowiedziało, że trudno powiedzieć. 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 24 do 27 kwietnia 2020 roku. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1081.

Źródło: wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze