Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Mężczyzną i kobietą ich stworzył”. Kościół jasno o ideologii gender

7:16 4 lipca 2019
PEXELS
Najwyższe władze Kościoła katolickiego wydały dokument jasno określający stanowisko wobec ideologii gender. – Jest zdecydowaną odpowiedzią wobec nasilającego się w wielu krajach zagrożenia narzucania ideologii gender w edukacji dzieci i młodzieży – poinformowała wczoraj Konferencja Episkopatu Polski na stronie www.episkopat.pl.

 

Dokument „Mężczyzną i kobietą ich stworzył. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji” został przygotowany przez Kongregację ds. Edukacji Katolickiej.

- Ideologia ta wprowadza projekty edukacyjne i wytyczne legislacyjne promujące tożsamość osobistą i związki emocjonalne w całkowitym oderwaniu od różnic biologicznych między mężczyzną a kobietą. Tożsamość człowieka jest zdana na indywidualistyczny wybór, który może się również z czasem zmieniać – czytamy w dokumencie.

Podkreśla on, że kwestię edukacji seksualnej w szkołach należy pozostawić wolności rodziców.

W związku z tym, że mamy do czynienia z pogłębiającym się w ostatnich latach kryzysem wychowawczym, szczególnie w odniesieniu do kwestii uczuciowości i płciowości, autorzy przypominają tradycyjne nauczanie Kościoła o człowieku...

 

Czytaj więcej w czwartkowej "Codziennej". Czyta także:

Ważne słowa! Kania: jeśli mamy walczyć z chorą ideologią gender, to bez naszych mediów tego nie zrobimy

Źródło: Paweł Tunia / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze