Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel w orędziu do Niemców: Kłóćmy się i walczmy o nasze przekonania

M.N. 12:21 31 grudnia 2018
Flickr
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w orędziu noworocznym, że w 2019 r. Berlin nadal będzie opowiadać się za multilateralizmem. Wezwała Niemców do odgrywania większej roli w polityce międzynarodowej.

W opublikowanym w niedzielę orędziu Merkel uznała, że „kwestiami przeznaczenia” są zmiany klimatu, migracja oraz walka z terroryzmem. 

Kanclerz oświadczyła, że Niemcy chcą pracować nad rozwiązaniem tych problemów w zgodzie z własnym interesem, ale jednocześnie będą brały pod uwagę interesy innych państw. Oceniła, że takie podejście to „lekcja z dwóch wojen światowych w ubiegłym wieku”. – Ale to przekonanie nie jest już dziś podzielane przez wszystkich, a międzynarodowa współpraca znajduje się pod presją – ostrzegła. 

W ocenie szefowej niemieckiego rządu w związku z tym należy „stawiać się, kłócić i walczyć mocniej o nasze przekonania”. – Musimy wziąć większą odpowiedzialność za własne interesy – zaznaczyła. 

Zapewniła, że „prowadzenie kampanii za globalnymi rozwiązaniami” będzie priorytetem obejmujących 1 stycznia 2019 r. niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Niemiec. 

Merkel powiedziała też, że Niemcom zależy, by uczynić UE „silniejszą i zdolną do podejmowania decyzji”. – Chcemy chronić istniejące bliskie partnerstwo z Wielką Brytanią mimo jej wyjścia z UE – dodała.

Źródło: tvp.info, IAR

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze