Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel chce, by Syryjczycy ściągnęli do Niemiec swoje rodziny

MAD 9:43 29 sierpnia 2017
FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0
Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, Angela Merkel chce wprowadzić w życie plan pozwalający na łączenie rodzin przyjętych do Niemiec uchodźców. Tylko w 2018 r. będzie mogło to zrobić prawie 400 tys. Syryjczyków przebywających w Niemczech.

 „Bild” dotarł do szczegółów planu, który chce wprowadzić Angela Merkel. Polegać miałby on na możliwości ściągnięcia do Niemiec rodzin przebywających już w tym kraju uchodźców. Jak podaje za „Bildem” niezalezna.pl, obecnie uprawnionych do ściągnięcia do Niemiec swoich rodzin jest prawie 270 tys. Syryjczyków. Ta liczba w 2018 r. może wzrosnąć nawet do 390 tys.

Diametralnie wzrasta również liczba wydanych Syryjczykom i Irakijczykom przez Niemcy wiz „rodzinnych”.

Angela Merkel wzięła udział we wczorajszym szczycie migracyjnym w Paryżu, którego głównym wątkiem była migracja ludności z Afryki. Kanclerz Niemiec podkreślała potrzebę uregulowania sprawy przedostawania się imigrantów przez Morze Śródziemne do Europy.

Dziś w Telewizji Republika eurodeputowany Zbigniew Kuźmiuk tłumaczył jednak, że szczyt był głównie zabiegiem PR-owym i na rzeczywiste ustalenia trzeba będzie poczekać. - Realnych działań podejmowanych przez kraje Zachodu czy Komisję Europejską nie widać. To się nie zmieni do wyborów w Niemczech i momentu wykrystalizowania się tam nowego rządu, czyli mnie więcej do początku października – powiedział Kuźmiuk.

Źródło: bild.de, niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze