Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel: Będziemy współpracować z belgijskimi służbami, aby znaleźć, zidentyfikować i ukarać sprawców tych zamachów

zm 18:39 22 marca 2016
FLICKR/ European People's Party/CC BY-SA 2
Jutro niemiecki rząd spotka się, aby omówić sytuację bezpieczeństwa w Europie w związku z dzisiejszymi zamachami w Brukseli. Kanclerze Angela Merkel potępiła ataki i nazwała sprawców "wrogami wszelkich wartości".

Chwilę po godzinie 8.00 rano na lotnisku w Brukseli doszło do dwóch silnych wybuchów. P ewakuacji w terminalu znaleziono trzeci ładunek wybuchowy, który nie eksplodował. Po niespełna 1,5 godzinie pojawiły się informacje o kolejnej eksplozji do której doszło na jednej ze stacji metra. Według doniesień medialnych łączna liczba ofiar zamachów w Brukseli wynosi obecnie 34. 20 miało zginąć w metrze, 14 – na lotnisku, ponad 200 osób zostały rannych. Czytaj więcej

Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie, a media i belgijskie służby publikują zdjęcia trzech zamachowców, którzy są odpowiedzialni za atak. Czytaj więcej

– Będziemy w każdy możliwy sposób współpracować z belgijskimi służbami bezpieczeństwa, aby znaleźć, zidentyfikować i ukarać sprawców tych zamachów – mówiła kanclerz Angela Merkel komentując doniesienia o atakach.

Szef urzędu kanclerskiego Peter Altmeier podkreślił też, że "terroryści nigdy nie wygrają", a europejskie wartości są silniejsze niż nienawiść i przemoc i terror".

Źródło: reuters.com, time.com

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze