Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mec. Obara: Wciąż nie ma przeprosin od ZDF

am 18:08 28 marca 2018
Telewizja Republika
Gościem Telewizji Republika w programie "Wolny głosy po południu" był mec. Lech Obara. – Wyłącznie 31 kancelarii może wystąpić w Najwyższym Sądzie w Niemczech. Mamy chwilę zwątpienia czy zostawić tę sprawę i powierzyć nadzieję niemieckim sądom bądź dalej walczyć – wyraził swe obawy.

Brak respektu ZDF

– Słowo polskie obozy może sugerować przeciętnemu odbiorcy, że to była prawda. Okazuje się, że największa niemiecka publiczna odwołała się od wyroku sądu. Pojawiły się zarzuty, że narusza to porządek prawny.  Wierzę, że Federalny Trybunał Sprawiedliwości uzna nasze argumenty, które już wcześniej przemówiły do niższych instancji – stwierdził.

Karol Tendera, były polski więzień KL Auschwitz, wciąż oczekuje przeprosin od ZDF

– Zamieścili kafelek na pierwszej stronie: "Przeprosiny Karola Tendery". Był to odnośnik to tekstu, który sugerował, że wyrok polskiego sądu był nieprawidłowy. Chcielibyśmy przekonać Federalny Trybunał Niemiecki do absurdalności zarzutów, natomiast mamy kłopot. Spotkała nas ściana. Wyłącznie 31 kancelarii może wystąpić w Najwyższym Sądzie w Niemczech. Mamy chwilę zwątpienia czy zostawić tę sprawę i powierzyć nadzieję niemieckim sądom bądź dalej walczyć – tłumaczył mecenas.

– Mamy nadal dwa procesy przeciw bawarskim mediom. Te będziemy toczyć wedle starej ustawy. Nowe stoczymy według przepisów nowych ustaleń. W świetle nowego prawa, to już państwo może wytoczyć proces. Gdy złożyliśmy dwie skargi kasacyjne, sąd uznał że nie jest to ciekawe rozwiązanie prawne. Mówi się, że dobra osobiste, jakie wywalczyliśmy, nie istnieją. W nowym podręczniku dla studentów prawa są wpisane te prawa. Jednak to znów będzie na wokandzie sądu w Niemczech. Tego się boję – wyraził swe obawy mec. Obara.

Ustawa o IPN

– Z jednej strony traktowałem to jako rezerwę, jest ustawa karna. To zbyt szerokie pole penalizacji. Mamy problem  z prawem cywilnym,  co dopiero z prawem karnym – mówił.

Przeprosiny to aż tak wiele?

– Prawo to nie tylko prokurator, ława przysięgłych. Wierzę w drogę cywilną. Ona nie wzbudza aż takich kontrowersji. Ministerstwo również się ku temu skłania. Dostrzega plusy takiego rozwiązania. Żądajmy wysokich zadośćuczynień - podsumował.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze