Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mec. Maciej Zaborowski kandydatem PiS do Trybunału Stanu

pmb 17:00 19 lutego 2018
Twitter
– Klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydaturę mec. Macieja Zaborowskiego do Trybunału Stanu. Kandydat został zgłoszony w miejsce zmarłego w styczniu prof. Bogusława Banaszaka – poinformował Marek Ast.

Mec. Maciej Zaborowski urodzony 10 lutego 1984 r. jest adwokatem, mediatorem i działaczem społecznym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też absolwentem studiów podyplomowych dotyczących prawa własności intelektualnej na UW oraz prawa dowodowego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończył też m.in. Center for American Law Studies oraz Leadership Academy for Poland.

– Aktualnie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej z prawa karnego, a także począwszy od 2018 r. studentem Harvard Law School – wskazano w zawartym uzasadnieniu życiorysie kandydata.

 Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w kilku znanych warszawskich kancelariach adwokackich, a także w polskiej ambasadzie w Rzymie, resorcie sprawiedliwości i Sejmie (...). Autor licznych opinii prawnych związanych z procesem legislacyjnym, w tym realizowanych m.in. na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od najmłodszych lat związany z działalnością pro publico bono, w tym m.in. pełniący obowiązki przewodniczącego Rady Fundatorów Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska. Komentator bieżących wydarzeń w aspekcie prawnym m.in. w programie Panorama TVP 2 – brzmi dalsza część życiorysu. 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze