Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mec. Hambura o reparacjach: Trzeba zacząć składać pierwsze pozwy przeciwko Republice Federalnej Niemiec w polskich sądach

pmb 18:58 20 sierpnia 2018
Fot. Telewizja Republika
– Nie można bać się tematu reparacji. Należy podnieść ten temat. Trzeba zacząć składać pierwsze pozwy przeciwko Republice Federalnej Niemiec w polskich sądach (...) Jeżeli ta sprawa nabierze rozgłosu, to będzie kilka milionów pozwów przeciwko Republice Federalnej Niemiec – powiedział mecenas Stefan Hambura, który był gościem red. Marcina Bąka w Telewizji Republika.

Na początku rozmowy został poruszony temat marszu neonazistów w Niemczech. Ponad 600 osób przemaszerowało w sobotę ulicami Berlina, z okazji 31. rocznicy samobójczej śmierci Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy.

Co powiedział na ten temat mec. Hambura?

Jest znana procedura w Niemczech, te środowiska się organizują, protestują… W Niemczech uważa się, że nie warto delegalizować takich organizacji, bo kiedy wychodzą na ulice, to wiadomo kto sympatyzuje z neonazizmem.

Niemieckie służby mają swoich ludzi w tych ugrupowaniach. Kilka lat temu w takiej organizacji było więcej szpicli niż prawdziwych członków. Takie oburzenie z Zachodu, które dotyczy Polski jest dla mnie niezrozumiałe… Najpierw w Niemczech trzeba posprzątać – podkreślił mecenas.

Zagrożenie ze strony AFD

Trzeba obserwować AFD, jej członków. Sympatycy tej partii działają w taki sposób, że jeżeli ta partia doszłaby kiedyś do władzy Niemczech, to wpłynęłoby to negatywnie na polsko-niemieckie stosunki – mówił mec. Hambura.

Gość programu odniósł się również do temat reparacji...

– Nie można bać się tematu reparacji. Te sprawę odszkodowań trzeba podnosić. Uchwała Sejmu RP z 10 września 2004 r. to był punkt wyjścia ws. reparacji. Chciałbym podziękować ministrowi Antoniemu Macierewiczowi. Ta ustawa nadal jest aktualna.

– Należy podnieść ten temat. Trzeba zacząć składać pierwsze pozwy przeciwko Republice Federalnej Niemiec w polskich sądach.

Jeżeli ta sprawa nabierze rozgłosu, to będzie kilka milionów pozwów przeciwko Republice Federalnej Niemiec – zakończył gość red. Marcina Bąka.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze